Brise Soleil - Slunolamy

Efektivní hospodaření s energií

BS 40 Systém zastínění BS 40 nabízí inovativní a esteticky př&ia...
BS 30 Rámový systém BS30 je vyráběn dílensky jako rámo pro snadn...
BS 20 Rámový systém BS 20 je vytvořen jako továrně smontované rá...
 
Zájem o hospodaření s energií je relativně nový fenomén. V posledních několika desetiletích začalo být každému jasné, že otázky týkající se energetických úspor staveb jsou mnohem složitější, než pouhé tepelně izolační vlastnosti a neomezený přístup slunečních paprsků.
Jedním z nejdůležitějších úkolu je dohled nad dopadajícím slunečním zářením, které proniká do interiéru přes sklo. V momentě, kdy sluneční paprsky dopadnou na sklo, část z nich se odrazí, část proniká a část je pohlcena sklem. Tato část slunečních zisků je přeměněna na teplo , které se následně vyzáří na obe strany skla. Je-li sklo chráněno zastíněním, počet slunečních paprsků dopadajících na sklo a stínění výrazně klesá, zatímco počet odražených paprsků roste.

Budovu je třeba ve fázi návrhu chránit před dopadem přímých slunečních paprsků co nejúčinněji. Vyžadována je správná rovnováha mezi kapacitou stínění a maximálním dopadem denního světla, které je důležité pro vizuální pohodlí v kancelářských budovách. Je samozřejmé, že umístění různých vnějších stěn hraje velkou roli při výběru a návrhu systémů Brise Solil.

Pro každou vnější stěnu lze vypočítat úhel stínění, aby bylo možné určit rozměry stínících prvků. Úhly stínění se vypočítají na základě polohy slunce vzhledem ke sklu. Reynaers Aluminium vyvinul BS Control, softwarový balíček pro jednoduchý výpočet těchto úhlů stínění a správných rozměrů stínícího zařízení pro každou vnější stěnu zvlášť. Jakmile jsou jednotlivé údaje zadány, program ihned vygeneruje 2D modely.

Brise Soleil

Reynaers BS (Brise Soleil) systém je estetické a praktické řešení pro téměř všechny nové a stávající stavby. Je dostupný jako standardní systém nebo zakázkové řešení. Brise Soleil je obecné označení pro systém žaluzií, který je připevněn k vnější fasádě a chrání ji před oslněním a přehříváním. BS systémy jsou pro architekty nákladově přijatelnou cestou, kteří tak mohou svým návrhům a budovám dodat šmrnc. BS systémy jsou dostupné v různých rozměrech a typech pevných a pohyblivých lamel.