Posuvné dveře Aliplast

Systém tepelně izolovaných posuvných dveří. Všechny profily jsou tříkomorové.
Podsystém systému VISOGLIDE s tepelným můstkem.
Prakticky stejná konstrukce jako klasický VISOGLIDE, pouze profily nemají tepelný můstek a ten je nahrazen lisovanou hliníkovou stěnou.
Systém posuvných dveří s umocněnou tepelnou izolací. Všechny profily tohoto systému jsou tříkomorové.
Systém posuvných dveří s tepelnou izolací. Profil rámu je tříkomorový, křídlo jedno komorové.
Systém posuvných vnitřních dveří. Profily použité v tomto systému nemají tepelný můstek.

Posuvné dveře se stávají standardem

Posuvné dveře se staly standardem u moderních rodinných domů a bytů, ale také u administrativních a jiných budov. Je možné s nimi vytvořit velkoplošné prosklené plochy při vstupech na terasu, zimní zahradu atd.

Profilové systémy pro zdvižně posuvné dveře jsou v dnešní době navrhovány pro rozměry prvků, které ještě před deseti lety nebylo možné technicky realizovat. Vzhledem k dnes již dostupným technologiím vyžaduje moderní architektura stále větší prosklené plochy také s ohledem na velkorysé průchozí prostory pro uživatele.

Konstrukce mají obzvlášť snadné ovládání. Pomocí otočné kliky se i velká křídla (až 2500 x 2500 mm) nechají bezproblémově posunout a aretovat v jakékoli poloze. U těchto dveří není až tak limitující velikost křídla, jako jeho váha, při hmotnosti do 250 kg lze uvažovat o ručním otvírání, u větších hmotností doporučujeme otvírání s elektropohonem a to až do váhy křídla 400 kg – což odpovídá cca 7 m2 plochy křídla. Posuvné dveře splňují tepelně a zvukově izolační vlastnosti norem.