Prosklené střešní světlíky pevné i s otvíravými prvky

Výměna starých světlíků s ocelovou konstrukcí a drátěným sklem za světlíky s hliníkovou konstrukcí pokryté izolačním dvojsklem se stala standardním řešením. Je stále více vlastníků starších průmyslových objektů s nezatepleným pláštěm a velkými světlíky, kteří si uvědomují ztráty, které jim každoročně vznikají při vytápění takových objektů. Střešní světlíky mají nepřeberné množství výhod, nevyžadují v dlouhém časovém úseku žádnou náročnou údržbu, a proto na ně poskytujeme prodlouženou záruční lhůtu.

Důležitý je fakt, že většina starších střech má problém se zatékáním právě kolem paty světlíků, což správné osazení nového světlíkového systému naprosto spolehlivě vyřeší. Mnoho investorů se snaží řešit špatnou kvalitu své střechy a ztráty energií pouze výměnou prosklení (drátěné sklo za izolační dvojsklo). Při instalaci nového světlíkového systému je možno použít širokou škálu složení izolačních dvojskel (odstíny, stupně izolace, „s kontrolou prostupu světelného záření“).

Mnoho provozů bojuje s teplotami v objektech v období letních měsíců a tam je pak dobré použít izolační dvojsklo co možná nejlepší izolací a s kontrolovaným prostupem slunečního záření. Samozřejmě zde nehraje roli jen provedení světlíku, ale celého pláště budovy.

Všechny nové světlíky mohou být vybaveny větracími křídly, které se otvírají pomocí el. motorů, napojených na ústřednu přes čidlo vítr/déšť, což znamená, že za nepřízně počasí dojde k automatickému uzavření. Tento způsob ovládání eliminuje rizika vzniku škod na majetku.

Nejbezpečnějším a též nejlevnějším způsobem se však jeví nucená ventilace, kdy jsou nové světlíky instalované jako pevné bez větracích křídel a do čel světlíků se nainstalují el. sací ventilátory, ty efektivně odsávají teplý vzduch z podsvětlíku a ženou ho na střechu. Ve spodní části objektu jsou instalovány jednotky pro vhánění chladného vzduchu, nebo je přístup čistého vzduchu řešen dostatečným počtem otvorů ve spodních částech objektu (okna, vrata).

Do světlíků mohou být v případě předpokládaného požárního nebezpečí (určuje požární zpráva) osazeny RWA klapky pro odvod kouře a tepla, které zajistí v případě požáru odvod kouře, pro možnost lepší orientace zasahujících, zjištění ohniska požáru a záchrany osob.

Pokud plánujete rekonstrukci světlíků, rádi Vám vypracujeme návrhy řešení. Nabídneme Vám kvalitní a cenově přijatelné řešení. Neměla by Vás odradit výše vstupní investice, ale je nutné zvážit návratnost, úspory na energiích v čase a v neposlední řadě i komfort pracovního prostředí, který si novým správně zvoleným prosvětlením a zateplením vytvoříte.