Zimní zahrady Aliplast

Nejprostší systém zastřešení bez tepelné izolace.
Tepelně izolovaný systém k projektování složitějších konstrukcí.
Systém se skládá z tepelně izolovaných, neprůhledných panelů o tloušťce 55mm.
Jedná se o zastřešení jedno i dvou spádové tepelně izolované.
AV-47 Jedná se o zastřešení jedno i dvou spádové tepelně izolované.
Jedná se o zastřešení jedno i dvou spádové tepelně izolované.
Aliver 6000 V tomto systému jde o zastřešení složitějších střešních konstrukcí.
AV-47
Victorian Plus
Systém zastřešení k zimním zahradám s tepelnou izolací. Výška systému je libovolná.

Dříve než se rozhodnete ke stavbě zimní zahrady

Zimní zahrada vytvoří ať už ve Vašem domě či bytě zcela nový prostor, který se při správné realizaci stane jedním z nejoblíbenějších míst Vašeho domova.

Abyste se v zahradě cítili dobře, aby splnila Vaše nároky, je nutné se nejdříve zamyslet nad základními parametry zimní zahrady.

Účel a orientace

Účel zimní zahrady rozhoduje o tom jaké má být celkové požadované klima a to rozhoduje o volbě materiálů, technických zařízení jako je vytápění, větrání a stínění. Zvláště pak u celoročně obývaných zahrad je nutné dbát na celkovou tepelnou izolaci a dostatečně koncipovat technické zařízení pro vytápění a případně stínění.

Velikost a tvar

Zimní zahrada by měla být atraktivní nejen z venku, ale účelná a přívětivá i zevnitř. Tvarů zimních zahrad je mnoho, taktéž i barev.

Velikost zimní zahrady závisí od účelu použití. Nutné je zvážit vybavení interiéru a zároveň zda zahrada bude přístupná z více místnost, zda bude průchozí do dalších místností atd.

Členění a způsob otevírání obvodových stěn je díky modernímu kování takřka neomezený. Záleží pouze na Vaší fantazii, potřebách a finančních možnostech.Stínění

Tento prvek si zaslouží u prosklených staveb patřičnou pozornost. Na stínění je třeba klást důraz zejména u zahrad orientovaných k jihu a západu neboť od jara do podzimu se stávají bez dostatečného zastínění neobyvatelnými. Ani sebelepší větrání nedokáže snížit interiérovou teplotu na dostatečnou úroveň.