Celoprosklené bezrámové konstrukce

Moderní design

Na základě zvýšené poptávky našich zákazníků máme ve svém sortimentu zahrnuty rovněž celoprosklené bezrámové stěny. Díky výhradně zakázkové výrobě se prosklené stěny přizpůsobí Vašim požadavkům. Záleží jen na Vás, jaký tvar stěny, způsob otevírání, zvolíte. Celoprosklené dělící stěny nepatří již jen do nebytových prostor – kanceláří, obchodních center, bank a restaurací. Stále více se přesouvají i do našich domovů. Nápaditě a rovněž originálně lze s nimi rozdělit místnost nebo postavit sprchový kout. Celoprosklené stěny dodávají našim domovům moderní design.

Možnosti otevírání:

Stěny s otvíravými dveřmi
Pro tyto stěny se používá bodové uchycení pevných stěn a otočných dveří. Dveře ale mohou být vsazeny i do kovových nebo obložkových zárubní. Tento typ umožňuje sestavení různých variant celoskleněných stěn, prosklených příček, otevíracích prvků či bočních prosklení.

Stěny s posuvnými dveřmi
Dveřní křídla jsou zavěšená do dvou pojezdových rolen, které pojíždějí ve vodícím hliníkovém profilu. Vodící profil je připevněn ke stropu, nebo ke stěně. Posun jednotlivých dílů může být i elektrický.

Stěny posuvné a skládací
Posun dílů zajišťují vozíky, které pojíždějí po vrchním vodícím profilu. Ten je upevněn v pevném stropu, nebo v pomocné ocelové konstrukci. Výhodou je, že není nutné další vedení v podlaze, plně dostačující je zavěšení skleněných dílů v horizontálním (horním) vedení. Při rozhrnutí posuvné stěny jsou jednotlivé skleněné díly umístěny v tzv. parkovišti. Skládací stěna je spojená panty, otevírací část skládáme do krajní polohy.


Sklo

Pro zasklení se používá výhradně kalené sklo o tloušťce 8 až 15 mm. Kromě klasické čiré varianty lze použít skla probarvená, pískovaná nebo mléčná s barevnými fóliemi nebo potiskem. Možnosti jsou limitovány pouze nabídkou skel od dodavatelů.

Kování

Kování a příslušenství pro konstrukci celoskleněných příček je standardně v imitaci kartáčované nerezi, stříbrné eloxi nebo v jakémkoliv odstínu barev dle vzorkovníku RAL a vytváří dokonalý celek se sklem. Kování se osazuje na kalená bezpečnostní skla s broušenými a leštěnými hranami. Typy kování jsou limitovány šířkou, výškou a váhou jednotlivých dílů. Kování se dodává i v barevných variantách a vašemu interiéru se tak maximálně přizpůsobí.